Cesty domů 2

Přivést k životu úspěšný seriál není vůbec snadné, o čemž se Prima přesvědčila u svého velkolepého projektu Obchoďák. I přes velké ambice se seriálu nakonec u diváků nevedlo dle očekávání a byl po první sérii zrušen. Svůj post jedničky si tak uhájili Cesty domů, které každé pondělí a středu rozvíjeli náročné vztahy dvou nesvářených rodin. Kosíci a Bernáti museli ujít opravdu dlouhou cestu, aby přátelství a láska přemohli všudypřítomnou nenávist. To se jim nakonec i podařilo a bylo potřeba začít zvažovat další kroky. Přeci jen námět kolem této ústřední dvojice rodin se již za těch šest řad značně vyčerpal. Ke slovu tak přicházejí Cesty domů 2.

V nich se seznámíme s dvojicí sousedních rodin. Duškovi a Kenigrovi nemají zrovna dvakrát spořádané vztahy. Zlá krev vře zejména mezi Daliborem Duškem a Hynkem Kenigrem. Tihle dva se nikdy zrovna dvakrát nemuseli, avšak ve chvíli, kdy se Daliborova manželka Veronika rozhodla přestěhovat ke svému milenci Hynkovi, byl oheň na střeše. Dalibora hnala silná touha po pomstě, jíž nakonec svým originálním způsobem také dává projít. Nevraživost však velice záhy musí jít stranou, jelikož se v jejich životech objevuje strašák z minulosti. A s ním přichází i okamžik, na který by oba nejraději zapomněli. Konfrontace s minulostí nadobro mění jejich životy, zvláště ten Daliborův. Ten se musí naučit žít se svým skutečným já a přiznat pravdu světu pro něho není vůbec lehké.

Do potíží se však dostává i Hynek, jehož taktéž dohnala temná minulost. Když už si byl jistý, že jeho život nabral ten správný směr, padl do nastražené léčky. Nyní je z něho hlavní podezřelý s vraždy a jediný, kdo ještě věří v jeho nevinnu je právě Dalibor. Vše mu přijde až příliš snadné, na to, aby zkušený prokurátor udělal tolik chyb. Dalibor tak i přes veškerou nenávist k Hynkovi s nasazením vlastního života dokazuje jeho nevinu. Nové díly cest domů 2 zkrátka přinášejí stejnou porci napětí a složitých mezilidských vztahů jako jejich předchůdce.